Revolut zwiększył oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR i PLN

  • Lendtech
  • 06.06.2023

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 30 milionów klientów na świecie i ponad 2,5 miliona w Polsce, przeprowadza wiosenne porządki w ofercie. Na początek zwiększył oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych z codzienną wypłatą odsetek. Wzrosło zarówno oprocentowanie Saving Vaults w euro z 0,9% do 2% w skali roku, jak i w złotówkach z 4,5% do 5% w planie Metal. Wzrosło też oprocentowanie kont w pozostałych planach: Standard, Plus i Premium.

Revolut zwiększył oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR i PLN

 

Tegoroczne trendy

Pod koniec ubiegłego roku Revolut poprosił 10 tysięcy osób w Europie, USA i Australii, by biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną, wskazały z jakich produktów finansowych chcą korzystać w 2023 r. Wśród zapytanych Polaków (n=1007) prym wiodły produkty ubezpieczeniowe – samochodu 28%, domu 24% i na życie 21%, a także konto oszczędnościowo-depozytowe 20%. Na piątym miejscu pojawiło się ubezpieczenie zdrowotne 12%. Taki rozkład odpowiedzi sugeruje, że w tym roku wielu konsumentów szuka bezpieczeństwa. Produkty kredytowe i inwestycyjne były wskazywane znacznie rzadziej (relatywnie wysoki był tylko 12% odsetek wskazań na płatności odroczone tzw. “kup teraz zapłać później”).

Młodzi chcą oszczędzać

Kogo interesują konta oszczędnościowe? Z badania Revolut Money Report wynika, że w Polsce są to zwłaszcza osoby młodsze w wieku 18-24 lata (26%), 25-34 lata (23%) i 35-44 lata (26%). Zainteresowanie było najniższe w grupie wiekowej 55-64 lata (10%). Odsetek wskazań kobiet i mężczyzn w Polsce był podobny (20%). Inaczej było w pozostałych krajach. Odsetek wskazań na konto oszczędnościowe był w nich ogólnie wyższy niż w Polsce, w szczególności wśród kobiet – Włochy 31%, Francja 36%, Wielka Brytania 38% i Australia 40%. Panowie wybierali konta oszczędnościowe częściej niż kobiety w Niemczech 29% i w USA 35%.

Podwyżki w Saving Vaults

Revolut kolejny raz wprowadza podwyżki oprocentowania w Saving Vaults, czyli oprocentowanych kontach oszczędnościowych z codzienną wypłatą odsetek. Firma udostępniła je po raz pierwszy na przełomie 2021 i 2022 roku w walutach EUR (euro) i PLN (złoty). Klientów przechowujących w Revolut środki w walucie EUR zapewne ucieszy, że oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR z codzienną wypłatą odsetek wzrosło we wszystkich planach, z 0,7%, 0,75%, 0,8% i 0,9% w skali roku w Standard, Plus, Premium i Metal, do kolejno 1%, 1.25%, 1.75% i 2%. Z kolei oprocentowanie kont w PLN z codzienną wypłatą odsetek wzrosło z 4,1%, 4,3% i 4,5% w skali roku w planach Plus, Premium i Metal, do kolejno 4.25%, 4.8% i 5% w skali roku (w planie Standard bez zmian 4.05%).

Revolut Bank stale udoskonala swoje produkty oszczędnościowe i kredytowe w Polsce. Niezależnie od tego, czy są to konta oszczędnościowe Saving Vaults w EUR, czy karty kredytowe z cashbackiem w PLN, staramy się pomóc klientom uzyskać więcej korzyści z ich pieniędzy, oferując przyjazne usługi finansowe w aplikacji. Mam nadzieję, że dzięki nowemu oprocentowaniu, środki które nasi klienci przechowują w Revolut, będą pracować dla nich efektywniej – powiedział Tomasz Jarczyk, Head of Credit w Revolut.

Środki w sejfach na oszczędności objęte są systemem gwarancji depozytów (DGS) do kwoty 100 tys. EUR na klienta i przechowywane na rachunkach zaufanego partnera bankowego (Aion Bank). Więcej informacji o produkcie oraz zasady i warunki oferowanej usługi znaleźć można na stronach produktu i w regulaminie.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.06.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.