Blisko 350 tys. klientów Revolut było na wakacjach za granicą

  • Lendtech
  • 02.09.2021

Blisko 350 tysięcy polskich klientów Revolut wyjechało latem za granicę. To 80% więcej niż rok temu. Najpopularniejszym kierunkiem była Chorwacja. Z obserwacji Revolut wynika, że klientom wzrosły wydatki na paliwo i hotele.

Revolut to superfintech z superaplikacją, z której korzysta ponad 16 milionów klientów na całym świecie, z tego ponad 1 mln w Polsce. Z raportu Revolut Money Report, który jest regularną publikacją udostępnianą przez biuro prasowe Revoluta wynika, że 80% ankietowanych w kwietniu Revolut było skłonnych wyjechać na zagraniczne wakacje. A ilu osobom faktycznie udało się spełnić te zamiary? Czy ich wakacje były udane? Które państwa cieszyły się największą popularnością? Jaki urlopowo będzie wrzesień?

Szczepionka i w drogę

Sezon letnich wyjazdów rokrocznie startował nieco wcześniej, aż do pandemii. Covid-19 opóźnił sezon 2020 o dwa miesiące. W tym roku wiosenne kolejki na szczepienie zwiastowały determinację. 52% pytanych w kwietniu klientów Revolut liczyło, że “paszport szczepionkowy” ułatwi urlop za granicą.

Liczba rezerwacji airbnb, hoteli i aut dokonywanych aplikacją Revolut wystrzeliła w drugiej połowie czerwca – o dwa tygodnie wcześniej niż rok temu. O ile rok temu wskaźniki te rosły do połowy sierpnia, by następnie się załamać – obecnie utrzymują się na najwyższym poziomie, a w przypadku najmu aut nadal rosną – wakacyjny sezon trwa.

Chorwacja znów na topie

Blisko 350 tysięcy polskich klientów Revolut w okresie czerwiec-sierpień b.r. wyjechało za granicę

(+80% r/r) wydając w tym czasie 650 milionów zł (+108% r/r). Powtórzył się scenariusz z ubiegłego sezonu. Chorwacja znów była na topie. Urlop nad Adriatykiem spędziło 60 tysięcy klientów Revolut z Polski (+58% r/r), którzy wydali na ten cel 100 milionów zł (+61% r/r).

Kolejne pod względem popularności były Włochy (47 tys. odwiedzających, +158% r/r), Grecja (35 tys., +129%) i Hiszpania (33 tys., +172%). W sumie, na urlop w 4 topowych destynacjach 175 tysięcy klientów Revolut z Polski (+108% r/r) wydało 297 milionów zł (+127% r/r). Te wyniki będą rosły we wrześniu.

Wzrost wydatków

Średnie wydatki wakacyjne klientów Revolut w badanym okresie, w przeliczeniu na osobę wyniosły niecałe 1900 zł i były wyższe o 13% niż rok temu i o 7% niż w okresie przed pandemią, w 2019 r. Trudno jednak rozstrzygnąć czy wzrost wynika z wyższych kosztów, czy też zasobniejszych portfeli i skłonności do wydatków.

Faktem jest, że wzrost wydatków dotyczył wielu usług, od sklepów z pamiątkami (+9% r/r), hoteli (+12% r/r), przez wystawy, muzea i atrakcje turystyczne (+14%), po restauracje (+19%). Jeszcze mocniej urosły wydatki na paliwo (+23% r/r), usługi agencji turystycznych (+24%) i wypożyczalni aut (+26%). Wydatki na autostrady nie zmieniły się.

Skąd na to pieniądze?

Kwarantanna znów sprzyjała oszczędzaniu i wielu klientom Revolut udało się odłożyć część środków do sejfów Vault. W badanym okresie czerwiec-sierpień 2021 r. użytkownicy aplikacji dokonali 11 tysięcy wypłat z sejfów Vault na łączną kwotę 6,5 miliona zł. Zapewne część tych rezerw pokryła koszt wakacyjnych atrakcji.

Czy na tym koniec? W kwietniowej ankiecie 31% respondentów planowało skorzystać z dłuższych wakacji i kilku wypadów weekendowych, a 28% skłaniało się do licznych krótkich wyjazdów. W miejsce rodzin z dziećmi, które wróciły z uwagi na szkołę, na wakacyjne wojaże wyruszą teraz kolejne grupy klientów, m.in. studenci. Sezon trwa.

Tegoroczny sezon letnich wyjazdów wakacyjnych potrwa dłużej. W porównaniu z rokiem ubiegłym, jest on udany. Co istotne, wiele wskaźników przebiło poziomy sprzed pandemii – powiedział Stefan Bogucki, Communications Manager, Revolut w Polsce.

Revolut wywodzi się ze społeczności osób, które kochają podróże. Chcemy powrócić do tych korzeni. Dlatego, budujemy nową funkcję do rezerwowania z poziomu aplikacji hoteli i miejsc pobytowych. Udostępniliśmy już jej pierwszą wersję w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Tym samym poszerzamy ofertę o nowe usługi i produkty spoza sektora finansowego – dodał Stefan Bogucki.

/Revolut/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.