Paynow i LeaseLink łączą siły

  • Lendtech
  • 31.10.2023

LeaseLink i Paynow, dwa fintechy z portfolio mBanku, rozpoczęły współpracę w zakresie finansowania dla klientów firmowych. Dzięki integracji z bramką płatności Paynow, obok wyboru banku, BLIKa, karty czy e-portfela – jak przy płatnościach konsumenckich – mali i średni przedsiębiorcy będą mogli bezpośrednio skorzystać z LeaseLinka i bezgotówkowo sfinansować zakupy na firmę. Co ważne – dzięki automatycznej komunikacji procesowej między LeaseLink a Paynow oraz dostawcą, ścieżka klienta jest intuicyjna, wygodna i szybka.

Paynow i LeaseLink łączą siły

LeaseLink to fintech z grupy mBank, który pozwala rozłożyć na wygodne raty płatności firmowe za zakupy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych punktach sprzedaży. Od czerwca kilkadziesiąt tysięcy jego klientów może opłacać swoje faktury szybkim metodami płatności. Funkcjonalność powstała dzięki strategicznej współpracy polskiego fintechu z marką Paynow. Partnerstwo to pozwoli dotrzeć do jeszcze szerszego grona klientów, którzy poszukują szybkiego, sprawnego i całkowicie online’owego finansowania dla swoich firm. Sklepy zyskają zaś szeroki ekosystem płatności dla firm, rozwiązanie zwiększające średnią wartość koszyka zakupowego i możliwość dotarcia do nowego grona odbiorców.

Szybka i bezproblemowa integracja, ciekawy ekosystem powiązanych produktów i innowacyjne podejście do płatności firmowych to wyzwanie dla każdej firmy z sektora fintech. Taka synergia, szczególnie w ramach jednej grupy kapitałowej, przynosi nie tylko wymierne korzyści dla klientów, ale także pozwala na wymianę wiedzy pomiędzy doświadczonymi firmami – mówi Bartosz Borowski, członek zarządu LeaseLink.

Równolegle, firmy pracują nad integracją swoich systemów, aby zaoferować rozwiązania płatnicze dla klientów firmowych poprzez komponenty integracyjne Paynow, między innymi poprzez włączenie do metod płatności w bramkach leasingu operacyjnego i rat dla firm.

Elementem, na który zwracamy szczególną uwagę w rozwoju Paynow jest zapewnienie innowacyjnego, szerokiego i efektywnego kosztowo wachlarza metod integracji płatności dla sklepów. Kluczowym elementem naszej współpracy z LeaseLink będzie budowa wspólnej warstwy integracyjnej – mówi Jarek Stefański, prezes mElements.

Dzięki opisanym rozwiązaniom, Paynow zyska atrakcyjną i popularną metodę płatności dla firm, z której skorzystało już niemal 100 tysięcy działalności gospodarczych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki temu sklepy współpracujące z LeaseLink będą miały możliwość niezwykle prostego i intuicyjnego włączenia do swoich metod płatności rozwiązań Paynow. –

Obecnie trwa wdrażanie wtyczki do WooCommerce. Produkty LeaseLink wkrótce pojawią się na pozostałych komponentach integracyjnych Paynow, by w możliwie jak najkrótszym czasie udostępnić innowacyjne metody płatności jak najszerszemu gronu odbiorców – dodaje Jarek Stefański.

Spółki uruchomią pierwsze powiązane produkty na początku listopada. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach i rozwoju rynku, sukcesywnie będą dodawane kolejne funkcjonalności i rozwinięcia produktów.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 31.10.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.