Revolut pożegnał się z Kanadą

  • Lendtech
  • 17.03.2021

Raptem 18 miesięcy po uruchomieniu wersji beta swojej platformy, brytyjski fintech Revolut rezygnuje z prowadzenia działalności w Kanadzie.

 

Revolut obsługujący ponad 15 mln klientów w 30 krajach, nie poradził sobie w zderzeniu z nieprzyjaznymi lokalnymi regulacjami i konkurencją w postaci m.in. challenger banku Koho.

 

Kanada jest niezwykle trudnym rynkiem dla rozwoju i implementacji zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw finansowych. Kanadyjski rynek jest zmonopolizowany przez kilka dużych banków, a uzyskanie licencji bankowej stanowi wyzwanie.

 

Revolut planuje powrót

 

Fintech planuje powrót na rynek kanadyjski z pełnym pakietem swoich usług tj. kartami debetowymi, wymianą walut i kryptowalut oraz handlem akcjami. Nie wiadomo jednak kiedy będzie miał taką możliwość.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.