IdoSell i Stripe integrują się. To pierwsza współpraca giganta z Doliny Krzemowej z polskim SaaS-em

  • Lendtech
  • 17.03.2022

Polska platforma sklepowa IdoSell integruje się ze Stripe – jednym z największych fintechów na świecie. Dzięki temu ponad 6,5 tys. profesjonalnych sklepów internetowych będzie mogło skorzystać z usługi, która pomoże im wyjść z ofertą na zagraniczne rynki.

IdoSell i Stripe integrują się. To pierwsza współpraca giganta z Doliny Krzemowej z polskim SaaS-em

Po raz pierwszy w polskim e-commerce platforma sklepowa typu SaaS ogłasza współpracę z amerykańskim fintechem Stripe – najbardziej wartościową prywatną firmą z Doliny Krzemowej.
Bardzo zależy nam na tym, żeby polscy sprzedawcy nie ograniczali się tylko do jednego rynku. E-commerce ma ogromny potencjał i pozwala m.in. na dotarcie do 440 mln klientów z Unii Europejskiej. Ogromnie cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce możemy współpracować z tak znaczącym partnerem. Tym bardziej, że integracja ze Stripe umożliwi naszym merchantom na wykonanie kolejnego kroku w stronę podboju zagranicznych rynków – mówi Sara Dzierżawska, brand manager z IdoSell.
Sklepy internetowe oparte o platformę IdoSell, które zdecydują się na włączenie Stripe, automatycznie zaoferują swoim klientom szeroki wachlarz płatności kartowych i lokalnych – dostępnych w ponad 40 krajach (w tym w całej UE) i w ponad 135 walutach.
Jesteśmy podekscytowani współpracą z IdoSell – mówi Marcos Raiser do Ó, Head of DACH & CEE w Stripe. – Partnerstwo umożliwi tysiącom firm zarówno odnieść jeszcze większy sukces w e-biznesie jak i ekspansję międzynarodową. Misją Stripe jest zwiększanie PKB w Internecie, a to jest jeszcze jeden krok w kierunku realizacji tej misji.

IdoSell

IdoSell to polska platforma sklepowa rozwijana przez IAI. W tym momencie to najbardziej efektywny sprzedażowo SaaS w kraju. Tylko w 2021 roku GMV (łączna wartość sprzedanych towarów) w e-sklepach IdoSell wyniosło ponad 14 mld zł. IdoSell od ponad 21 lat współtworzy sklepy internetowe, których sprzedaż rośnie dwukrotnie szybciej niż średnia rynkowa. Oferuje zaawansowane technologicznie narzędzia i funkcjonalności, które pozwalają na dużą sprzedaż i ciągły rozwój biznesu. IdoSell współpracuje z takimi partnerami jak InPost, Klarna, Facebook, Google, Wish, Amazon. W sierpniu ubiegłego roku do grupy IdoSell dołączyła węgierska platforma sklepowa Shoprenter (spółka IAI kupiła pakiet większościowy tej firmy).

Stripe

Stripe to cyfrowa infrastruktura finansowa dla biznesu. Korzystają z niej miliony firm – od największych światowych przedsiębiorstw po najbardziej ambitne startupy. Wykorzystują Stripe do przyjmowania płatności, zwiększania przychodów i wdrażania nowych możliwości biznesowych. Firma, której siedziby znajdują się w San Francisco i Dublinie, dąży do zwiększenia PKB w Internecie.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.03.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.