Revolut udostępnił oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN

  • Lendtech
  • 11.01.2022

Od dziś ponad milion klientów w Polsce ma dostęp do oprocentowanych do 1,4% w skali roku kont oszczędnościowych w PLN z codzienną wypłatą odsetek i ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100.000 EUR, można je założyć kilkoma kliknięciami w aplikacji, bez minimalnego depozytu.

Revolut udostępnił wszystkim klientom w Polsce oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN, z codzienną wypłatą odsetek. Z oprocentowanych 1,4%, 1,2%, 1% i 0,95% w skali roku kont w PLN korzystać mogą, odpowiednio, klienci planów Metal, Premium, Plus i bezpłatnego planu Standard. Tym samym, ponad milion klientów Revolut w Polsce ma możliwość nie tylko odkładać oszczędności w PLN, ale także zarabiać na odsetkach. Przy historycznie niskich stopach procentowych w Europie i rosnącej inflacji (jej średni poziom w strefie euro wynosi już 5,0%* a w niektórych krajach, jak Polska, nawet 8,6%**) siła nabywcza oszczędności klientów maleje. Równolegle, banki w strefie euro oferują oprocentowanie lokat dziennych średnio na poziomie 0,01%***. Nie jest to sytuacja korzystna dla posiadających oszczędności konsumentów.

Saving Vaults daje elastyczność Polscy klienci Revolut ok. 40% środków w Revolut przechowują w polskiej walucie. Teraz, po wpłaceniu do Saving Vaults w PLN, środki te będą oprocentowane i pod ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100.000 EUR. Oprócz oprocentowania, Saving Vaults w Revolut dają elastyczność: nie ma kwoty minimalnego depozytu, wypłacić środki można w każdej chwili, a odsetki wypłacane są codziennie (codzienna kapitalizacja). By pomnażanie oszczędności w Revolut było maksymalnie wygodne, klienci mogą przekazywać środki do sejfów Vault w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów, lub wpłacić środki jednorazowo. Klienci Revolut mogą kilkoma kliknięciami przekształcić swoje dotychczasowe sejfy Vault w oprocentowane sejfy Vault w PLN.

Nowa odsłona produktu Revolut Saving Vaults to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają około 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR. – Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i pomnażać swoje oszczędności. Savings Vaults pozwalają nam zaoferować ponad milionowi klientów w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną – powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut Bank. – To kolejny krok w kierunku realizacji wizji Revolut – demokratyzacji branży usług finansowych i zapewnienia klientom dostępu do bardziej wartościowych usług i produktów, niż oferują tradycyjne europejskie banki. Chcemy wprowadzić na rynek w Europie nowoczesne produkty oszczędnościowe, które pomogą konsumentom oszczędzać pieniądze w sposób bardziej efektywny. Saving Vaults w walutach PLN i EUR są już dostępne w Polsce dla klientów planów Revolut Metal, Premium, Plus i Standard. Revolut planuje zaoferować Saving Vaults także w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.

/Revolut/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.01.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.