Revolut znacząco zwiększa limity kredytowe. Fintech udzielił już kredytów na 30 mln zł

  • Lendtech
  • 22.09.2021

Revolut Bank najwyraźniej ściga się z Aion Bankiem o to, kto da więcej. Limit w kredytach udzielanych online zwiększy z 50 tys. zł do 100 tys. zł, a w kartach kredytowych z 20 tys. zł do 50 tys. zł. Z końcem września wszyscy klienci Revolut w Polsce będą mieli dostęp do oferty kredytowej tego jednego z najpopularniejszych fintechów w Polsce i na świecie.

Revolut Bank udzielił w Polsce kredytów i limitów w kartach kredytowych na kwotę 30 milionów złotych. Wraz z objęciem ofertą kredytową wszystkich uprawnionych klientów Revolut w Polsce, co nastąpi przed końcem września, bank postanowił zwiększyć atrakcyjność swoich produktów: kredytu konsumenckiego i karty kredytowej.

Wyższe limity i dłuższy okres spłaty

Bank podwyższy dostępny limit w udzielanych kredytach konsumenckich na dowolny cel z 50 tys. zł do 100 tys. zł oferując je, w dalszym ciągu, w jednym z najkrótszych procesów kredytowych online na polskim rynku. Ponadto Revolut Bank wydłużył okres spłaty kredytów, o który można aplikować we wniosku, z 5 do 8 lat (96 miesięcy). Po trzecie, w przypadku kart kredytowych, bank zdecydował się podwyższyć dostępny limit kredytowy, z 20 tys. zł do 50 tys zł.

Przypomnijmy, że niedawno na polski rynek wszedł Aion Bank, który po miesiącu od startu zaproponował kredyty na kwotę do 90 tys. zł również na 8 lat. Czyżby zwiększenie limitu przez Revoluta była odpowiedzią na tę ofertę? Niekoniecznie, gdyż jest to już druga podwyżka kwot limitów od uruchomienia oferty kredytowej – ostatnia była w czerwcu 2021 roku. Wcześniej wynosił on 20 tys. zł.

Revolut udzielił już kredytów i limitów w kartach kredytowych na 30 mln zł

Fintech ma 16 mln użytkowników na całym świecie, z tego ponad 1 mln w Polsce. Słowem, jest to jeden z najpopularniejszych fintechów w Polsce. Czy 30 mln zł to dużo? Przeciętnie, ale to najwyraźniej wynika z dużej ostrożności. Jeszcze w czerwcu 2021 roku bank informował, że udzielił kredytowania już na 6 mln zł. Czyli w nieco ponad 3 miesiące portfel kredytowy Revoluta wzrósł o ok. 24 mln zł.

Cieszymy się, że kolejni klienci i klientki w Polsce korzystają z naszych produktów kredytowych. Jesteśmy chwaleni za przyjazny proces składania wniosku i błyskawiczne decyzje kredytowe, to się nie zmienia. Udoskonalamy natomiast parametry produktów, zwiększamy limity kredytowe i wydłużamy możliwe okresy spłat. Liczymy, że okażą się przydatne zwłaszcza w okresie powrotu do nauki i sezonie przedświątecznym – mówi TomaszJarczyk, Dyrektor ds. Produktów Kredytowych Revolut w Polsce.

O produkty Revolut Bank, jak kredyt konsumencki i karta kredytowa, można aplikować w Polsce bezpośrednio z poziomu aplikacji Revolut klikając zakładkę Kredyty. Udzielenie kredytu wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej.

 

/LP

Łukasz Piechowiak

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.