1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. OTOAgent.pl...

OTOAgent.pl z globalnym inwestorem

  • Lendtech
  • 28.11.2022

Insurtechowa platforma OTOagent.pl pozyskała inwestora i została częścią inwestycji brytyjskiego funduszu kapitałowego Pollen Street Capital – właściciela grupy Punkta. Dzięki pozyskanym środkom finansowym i efektowi synergii wynikającej z transakcji już w Q1 2023 Zarząd OTOagent.pl zapowiada przebudowę serwisu i szereg nowych funkcjonalności dla agentów ubezpieczeniowych oraz strategicznych partnerstw w obszarach takich, jak fintech czy embedded insurance.

OTOAgent.pl z globalnym inwestorem

OTOAgent.pl pod swoją marką oferuje rozwiązania dla agentów ubezpieczeniowych oraz klientów poszukujących najkorzystniejszych ofert. Platforma umożliwia znalezienie wizytówki agentów, wraz z informacją o sprzedawanych przez nich rodzajach ubezpieczeń, towarzystwach, z którymi dany pośrednik współpracuje, oraz ocenami i opiniami wystawionymi przez innych użytkowników serwisu. Klienci mogą korzystać również z wyszukiwarki umożliwiającej filtrowanie według rozbudowanych kryteriów, co realnie pomoże trafić do polecanych agentów, sprzedających poszukiwany przez klienta produkt, a do tego np. posiadających biura we wskazanej okolicy, co ułatwi m.in. wyszukiwanie z zastosowaniem map Google’a.

Cieszymy się, że po ponad dwóch latach intensywnej pracy nasz projekt osiągnął kolejną fazę rozwoju i pozyskaliśmy globalnego inwestora. W OTOAgent.pl zarejestrowanych jest już ponad 2000 agentów. Mocno wierzymy w to, że dzięki efektowi synergii w najbliższych kwartałach zwiększymy tę liczbę pięciokrotnie i znacznie zwiększymy skalę naszego biznesu oraz dostarczymy naszym użytkownikom jeszcze większą wartość w postaci dedykowanych rozwiązań technologicznych dla agentów ubezpieczeniowych oraz platformy insurtech, wokół której chcemy budować społeczność, która będzie wyznaczała standardy rynkowe – komentuje Artur Pakuła.

Klient może także po prostu skontaktować się z pośrednikiem za pomocą serwisu. Wraz z rozbudową platformy udostępniane będą bowiem kolejne funkcjonalności – od wysyłania wiadomości wewnętrznych w serwisie, poprzez zamówienie rozmowy telefonicznej, przez czat, aż po wideokonferencje prowadzone za pośrednictwem platformy OTOAgent.pl. Ci zaś klienci, który wolą tradycyjne formy kontaktu, będą mogli umówić się na spotkanie w biurze, korzystając z kalendarza udostępnionego przez agenta.

Wraz z pozyskaniem inwestora planujemy jeszcze bardziej zintensyfikować nasze działania, przede wszystkim w zakresie technologii po to, aby już na początku 2023 roku oddać do użytku nowe funkcjonalności, które znacznie usprawnią pracę agentów ubezpieczeniowych. O naszym produkcie myślimy szeroko. Duży potencjał widzimy zwłaszcza w partnerstwach strategicznych w obszarach takich jak insurtech i fintech. Chcemy, aby nasza platforma cechowała się kompleksowością oraz holistycznym podejściem w codziennej pracy znaczącej grupy agentów ubezpieczeniowych – podkreśla Marcin Sikora. – OTOAgent.pl jest bardzo ciekawą platformą wpisującą się w naszą strategię wspierania agentów ubezpieczeniowych dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym. Bardzo się cieszę się, że zainwestowaliśmy w tak ciekawy projekt Insurtech – podsumowuje Bartosz Chytła – przedstawiciel funduszu Pollen Street Capital.

Pollen Street Capital jest niezależnym funduszem kapitałowym, który zarządza inwestycjami alternatywnymi i koncentruje się na inwestowaniu w przedsiębiorstwa z sektora usług finansowych i ubezpieczeniowych. Grupa została założona w 2013 roku przez Lindsey McMurray. Pollen Street Capital posiada biura w Londynie i Nowym Jorku, a zespół ponad 70 specjalistów pracuje w obu lokalizacjach. Na rynku polskim jest większościowym udziałowcem grupy Punkta

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.11.2022

Najnowsze artykuły z kategorii