SIGNIUS wprowadza podpisy kwalifikowane w modelu subskrypcyjnym

  • Lendtech
  • 23.03.2022

Firma SIGNIUS, rozwijająca platformę do zdalnego podpisywania dokumentów, wprowadza na rynek możliwość korzystania z podpisu kwalifikowanego w modelu subskrypcyjnym. Od teraz użytkownicy platformy mogą skorzystać z pakietów, które są odnawiane co 30 dni. To pierwsza tego typu oferta na rynku.

SIGNIUS wprowadza podpisy kwalifikowane w modelu subskrypcyjnym

Użytkownicy platformy SIGNIUS Professional mają do wyboru trzy pakiety podpisów kwalifikowanych w opcji z subskrypcją: na 10, 50 i 100 podpisów. Cała usługa działa na podobnej  zasadzie jak subskrypcje za serwisy streamingowe z muzyką czy filmami. Środki pobierane są co miesiąc automatycznie z podpiętej karty.
Użytkownicy platformy wybierający tę opcję nie muszą już samodzielnie odnawiać pakietów podpisów kwalifikowanych. Po zakupie wybranego pakietu odnawia się on automatycznie co 30 dni, a z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie.
– To szczególnie duże udogodnienie dla wszystkich tych, którzy korzystają regularnie z e-podpisów. Od teraz nie muszą już zastanawiać się, czy ich pakiet jest aktywny czy muszą dokupić kolejne e-podpisy. Co istotne, weryfikacja tożsamości użytkownika, który po raz pierwszy nabywa podpis kwalifikowany, jest zawsze wliczona już w cenę pakietu, co sprawia, że nasza oferta jest najbardziej konkurencyjna cenowo na rynku. Wystarczy wybrać pakiet, przejść kilkuminutowy proces weryfikacyjny tożsamości i można zacząć korzystać z usługi – mówi Jack Piekarski, VP Sales i Współzałożyciel SIGNIUS.
W modelu subskrypcyjnych SIGNIUS oferuje również pakiety podpisów zaawansowanych.
W marcu firma wprowadziła także nowe jednorazowe pakiety na podpisy kwalifikowane z certyfikatami krótkoterminowymi – 24h oraz 7-dniowy. Dodatkowo, roczny pakiet e-podpisów jest teraz dostępny w trzech opcjach. W zależności od potrzeb, użytkownicy mogą wybrać 120, 600 lub 1200 e-podpisów kwalifikowanych.

Możliwość zakupu podpisów innym podpisującym

SIGNIUS umożliwia opłacanie podpisów kwalifikowanych innym podpisującym. Zlecający podpisanie dokumentów może zakupić podpisy kwalifikowane drugiej stronie, umożliwiając jej tym samym złożenie podpisu kwalifikowanego zupełnie za darmo.
Kwalifikowany podpis elektroniczny – dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS i polskimi przepisami –  ma taką samą moc prawną jak podpis odręczny. Jest ważny na terenie całej Unii Europejskiej. Na platformie SIGNIUS Professional można go złożyć całkowicie zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.03.2022

Najnowsze artykuły z kategorii