Secfense partnerem Operatora Chmury Krajowej

  • Lendtech
  • 25.10.2022

Połączenie oferty rozwiązań Operatora Chmury Krajowej z technologią User Access Security Broker opracowanej przez Secfense to duża wartość dla firm korzystających z usług OChK. Szczególnie teraz, kiedy incydenty związane z naruszeniami haseł i danych są coraz dotkliwsze dla firm, a logowanie do systemów i aplikacji – coraz bardziej frustrujące dla pracowników. Nowe partnerstwo pozwala OChK na dodatkową dywersyfikację oferty, a firmie Secfense m.in. na zwiększenie rozpoznawalności technologii UASB w Polsce.

Secfense partnerem Operatora Chmury Krajowej

 

W Polsce, jak podaje raport ZBP InfoDok, tylko w I kwartale 2022 r. oszuści podjęli 1915 prób ataków z wykorzystaniem przejętych danych osobowych. I oczywiście wyłudzenie loginu i hasła pracownika w sieci w każdym przypadku niesie ze sobą przykre konsekwencję, jednak w środowisku chmurowym, w którym aplikacje są ze sobą mocno zintegrowane, może oznaczać prawdziwą katastrofę.

W chmurze jedno poświadczenie tożsamości może otworzyć dostęp do wielu systemów i aplikacji, dlatego to właśnie odpowiednie i skuteczne zarządzanie tożsamością ich użytkowników musi stanowić fundament jej zabezpieczeń – mówi Krzysztof Góźdź, Sales Manager w Secfense.

Metoda ma znaczenie

Ponieważ kwestia zarządzania tożsamością zawsze leży po stronie klientów chmury, warto, żeby sięgali oni po rozwiązania sprawdzone, najskuteczniejsze oraz jak najłatwiejsze we wdrożeniu. Dziś jedynym w pełni odpornym na phishing i kradzież loginów oraz haseł standardem uwierzytelniania jest otwarty i darmowy standard FIDO. Na jednorazowe hasła czy SMS-y cyberprzestępcy dawno już znaleźli swoje sposoby.

Operator Chmury Krajowej poszukiwał partnera, który oferuje skuteczną metodę uwierzytelniania i jest w stanie uzupełnić ofertę usług dostępnych w modelu chmurowym bez konieczności nabywania infrastruktury informatycznej, instalowania oprogramowania czy wdrażania skomplikowanych funkcjonalności.

Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować klientom Chmury Krajowej znaczną poprawę poziomu zabezpieczenia tożsamości pracowników i użytkowników ich systemów wewnętrznych i aplikacji – dodaje Krzysztof Góźdź. – Secfense User Access Security Broker to wygodna, łatwa w implementacji – bo nieingerująca w kody – technologia nagradzana i sprawdzona już w największych i najbardziej wymagających instytucjach, m.in. w komercyjnych i spółdzielczych bankach.

Znawcy FIDO

Secfense jest ambasadorem stosowania w organizacjach otwartego i darmowego standardu FIDO2. W tym roku wziął również aktywny udział w największej konferencji poświęconej bezpiecznemu uwierzytelnianiu na świecie – Authenticate 2022 Conference w Seattle. Razem ze swoim klientem – Bankiem BNP Paribas Polska – na scenie w USA pokazał, jak w Polsce udaje się eliminować ryzyka związane z hasłami w organizacji na ogromną skalę, docelowo dążąc do całkowitego passwordles, czyli rezygnacji z hasła.

Partnerstwo z Chmurą Krajową ma pomóc Secfense nie tylko zbudować większą rozpoznawalności technologii UASB w Polsce, ale przede wszystkim wzmocnić poziom świadomości firm w zakresie potrzeby odpowiedniego podejścia do zabezpieczania tożsamości użytkowników sieci. Wspólne działanie z OChK pozwoli również oferować klientom na polskim rynku kompleksowe, zaawansowane i przede wszystkim bezpieczne środowisko IT w chmurze dla każdego biznesu.

Operator Chmury Krajowej (OChK) istnieje na rynku dopiero od 4 lat, ale już wszedł do chmurowej pierwszej ligi. Dowodem są międzynarodowe nagrody i wysoki poziom specjalizacji w usługach dodanych. To efekt m.in. realizacji projektów unikalnych zarówno pod względem skali, jak i wymagań, którym zespół Chmury Krajowej sprostał, budując np. system e-Rejestracji. Jedną z kluczowych kompetencji, która wyróżnia OChK na polskim rynku, jest tworzenie aplikacji cloud-native o dużej skali, z wykorzystaniem platform multicloud OChK, Google Cloud i Microsoft Azure.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 25.10.2022

Najnowsze artykuły z kategorii