Jaka przyszłość czeka polskie firmy ? Jaką rolę mają w niej startupy i nowe technologie?

  • Lendtech
  • 02.10.2023

Czy polskie firmy są wystarczająco innowacyjne? Jak technologie sztucznej inteligencji, web3, blockchain wpłyną na ich biznes? I czy siłą zmian mogą być dla polskiego biznesu startupy? Już w październiku kolejna odsłona reach4 Meetup, pełna rozmów o rozwoju startupów w Polsce i w regionie, o innowacyjności polskich dojrzałych firm i o wpływie technologii AI, web3, blockchain na przyszłość rodzimych przedsiębiorstw.

Jaka przyszłość czeka polskie firmy ? Jaką rolę mają w niej startupy i nowe technologie?

11-12 października 2023 odbędzie się konferencja reach4 Meetup Online – Biznes od nowa. To już czwarta edycja wydarzeń pod marką reach4, dotyczących inwestycji w innowacje, startupy, spółki młode. Październikowa konferencja, organizowana w formacie online pod hasłem wiodącym “Biznes od nowa”, otwiera szeroką dyskusję o innowacyjności polskich firm, nie tylko tych młodych, ale również dojrzałych polskich przedsiębiorstw.

Rozwój i finansowanie innowacji

Konferencja podzielona jest na dwa dni – pierwszy dzień został dedykowany obszarom rozwoju i finansowania innowacji. Poruszone zostaną tematy zdolności do innowacji wśród polskich firm – młodych, startupowych i tych dojrzałych, ich konkurencyjności globalnej jak również tematy inwestycji w startupy i spółki młode. Część ze strumieni tematycznych zostanie poświęcona tematyce inwestowania w startupy przez dojrzałych przedsiębiorców i managerów oraz temu jak rola dobrze przygotowanego anioła biznesu, zarządzającego już dojrzałą firmą, może wpłynąć na startup i jak – na przedsiębiorstwo samego inwestora. Czy taki mariaż może przynieść korzyść nie tylko finansową, ale i efektywnościową obu stronom?

Technologie a przyszłość biznesu

Drugi dzień konferencji dedykowany będzie technologiom – sztucznej inteligencji, web3, blockchain – i ich realnemu wpływowi na polskie firmy, te młode i te dojrzałe. Goście paneli dyskusyjnych i prelekcji poruszą tematy dotyczące kierunku rozwoju technologii, możliwościom ich implementacji w polskich firmach i ich wpływom na polską przedsiębiorczość jutra. Czy polskie firmy będą potrafiły zastosować sztuczną inteligencję w praktyce? Czy znajdą pomysł na to jak odnaleźć się w biznesie, w którym za kilka, kilkanaście lat nie sposób będzie się obejść bez zdolności sięgania po sztuczną inteligencję czy web3?

Warsztaty VIP

Konferencja oferuje darmową część prelekcyjną, dostępną w transmisji online na żywo oraz opcję w trybie płatnym z dostępem do nagrań VOD oraz uzupełniających materiałów edukacyjnych. W ramach wydarzenia zaplanowane są również zamknięte stacjonarne warsztaty VIP, prowadzone przez specjalistów z zakresu finansowania innowacji, rozwoju innowacyjności, implementacji technologii w biznesie, obszaru HR czy ekspansji międzynarodowej.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem m.in. ze strony Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Google For Startups oraz Business Center Club i wielu podmiotów oraz mediów sektora finansowego i ekosystemu startupowego.

Format i termin wydarzenia:

Wiodąca część konferencji: 11-12 października 2023, format online

Warsztaty VIP: 11-12 października 2023, tryb stacjonarny, Warszawa

Strona wydarzenia oraz rejestracja: https://reach4.biz/meetup/

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.10.2023

Najnowsze artykuły z kategorii