Visa i Western Union rozszerzają współpracę, ułatwiając przesyłanie pieniędzy za granicę

  • Lendtech
  • 03.04.2024

Visa ogłosiła podpisanie 7-letniej umowy z Western Union. W ramach nowego porozumienia klienci Western Union będą mogli przesyłać pieniądze na karty Visa i rachunki bankowe swoich bliskich i przyjaciół w 40 krajach w ramach 5 regionów.

Visa i Western Union rozszerzają współpracę

Umowa obejmuje wydawanie kart, implementację Visa Direct w ramach Western Union, a także dostarczanie usług dodatkowych, w tym produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem. Klienci Western Union na wybranych rynkach będą mogli także otrzymać przedpłacone karty Visa.

Western Union i Visa rozwijają także programy wypłat środków przez organizacje humanitarne i rządy, by wesprzeć dostarczenie niezbędnej pomocy podczas katastrof. Te działania mają na celu usprawnienie przesyłania funduszy w ramach pomocy kryzysowej i humanitarnej, realizacji międzynarodowych emerytur i krajowych świadczeń czy innych rodzajów wypłat środków.

– Dla wielu ludzi przekazy pieniężne to podstawowy sposób przesyłania niezbędnych środków bliskim przebywającym za granicą. Gdy weźmiemy pod uwagę, że często są to nagłe potrzeby wymagające rozwiązań o łatwej dostępności, możliwość bezpiecznego i wygodnego przesyłania pieniędzy może robić różnicę – powiedział Chris Newkirk, Global Head of Commercial & Money Movement Solutions w Visa –Wykorzystując globalną skalę działalności Visa i kompetencje cyfrowe Western Union, rewolucjonizujemy sposób, w jaki konsumenci przesyłają środki na całym świecie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować większej liczbie ludzi szybkie i sprawne rozwiązania w płatnościach międzynarodowych – dodał.

Ambitne społeczności na całym świecie polegają na Western Union w kwestii innowacyjnych i dostępnych usług finansowych, które oferują elastyczność, jakość i zaufanie – powiedział Sam Jawad, Head of Ecosystem, at Western Union. –Zacieśniając naszą strategiczną współpracę z Visa, wspólnie dostarczymy skuteczne produkty i usługi, które mogą pomóc naszym klientom w tworzeniu warunków życia dla siebie i swoich bliskich – dodał.

Umowa między Visa i Western Union jest rozszerzeniem współpracy związanej z wdrożeniem Visa Direct przez Western Union w 2022 i 2019 roku, które umożliwiło konsumentom w USA i Europie przysyłanie środków bezpośrednio do posiadaczy określonych kart Visa przebywających za granicą.

Aby dowiedzieć się więcej o Visa Direct zapraszamy do odwiedzenia strony:

https://usa.visa.com/partner-with-us/payment-technology/visa-direct.html.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.04.2024

Najnowsze artykuły z kategorii