1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Pracownicy...

Pracownicy startupów najbardziej narażeni na wypalenie zawodowe. Mindgram z nową ofertą “Mindgram for Startups”

  • Lendtech
  • 03.06.2022

Mindgram, polska firma B2B oferująca organizacjom platformę wsparcia psychologicznego i well-beingu dla pracowników, wprowadza nowy program “Mindgram for Startups”. To oferta przygotowana wyłącznie dla startupów i firm w fazie szybkiego wzrostu, które chcą zapewnić swoim zespołom wsparcie psychologiczne i przyciągnąć talenty konkurencyjnymi benefitami.

Pracownicy startupów najbardziej narażeni na wypalenie zawodowe. Mindgram z nową ofertą “Mindgram for Startups”.

Według raportu HR Hints “Mental health founderów i pracowników polskich startupów” (2021) aż 71 proc. członków zespołów startupów deklaruje, że w organizacji przydałby się program wsparcia psychologicznego. Obecnie tylko 15 proc. startupów oferuje tego typu benefity. To bardzo mało. Dynamiczny rozwój firm, długie godziny pracy (ponad połowa pracowników startupów pracuje ponad 8 godzin dziennie) i związany z nią stres bardzo szybko mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Dodatkowo brak atrakcyjnej oferty benefitowej i odpowiedniej opieki zniechęca kandydatów do pracy w startupach.

Kondycja psychiczna jest ważna dla pracowników, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Wsparcie ze strony pracodawcy w tym obszarze stało się priorytetem. Cieszy nas fakt, że pomimo niepokojących danych, świadomi pracodawcy w startupach wspierają swój zespół w tym zakresie, oferują atrakcyjne benefity i promują zdrowe środowisko pracy – komentuje Jakub Zieliński, CEO i Co-founder Mindgram.

Działania profilaktyczne zmniejszają rotację pracowników

Jego zdaniem wchodzimy w nową erę świadczeń, gdzie pracownicy oczekują od firm czegoś więcej niż karnetu na siłownię. I podkreśla, że przedsiębiorcy coraz częściej doceniają zwrot z inwestycji w sferę zdrowia psychicznego zespołu. Działania profilaktyczne związane z opieką psychologiczną zmniejszają absencję, rotację pracowników i koszty opieki zdrowotnej.

Program “Mindgram for Startups” skierowany jest wyłącznie do startupów i firm w fazie szybkiego wzrostu, które chcą zadbać o well-being swoich zespołów i zapewnić im wsparcie psychologiczne. Wszystko po to, aby pomóc młodym organizacjom budować silne zespoły doskonale radzące sobie z dynamicznym rozwojem i szybką ekspansją.

Platforma Mindgram oferuje firmom dostęp do dziesiątek warsztatów w miesiącu (na żywo i na żądanie) o różnej tematyce związanej z well-beingiem, zdrowiem psychicznym i rozwojem osobistym. Zapewnia wsparcie specjalistów na czacie (m.in. psychologa, doradcy prawnego, doradcy finansowego, mentora biznesu, seksuologa, psychodietetyka), dostęp do programów rozwojowych, krótkich podcastów, medytacji, mindfulness i pełnowymiarowej psychoterapii online.

Na start Mindgram oferuje program z 70 proc. zniżką dla każdego startupów, który zgłosi chęć przystąpienia do niego.

“Mindgram for startups” ma już swoich ambasadorów. Są to trzy polskie startupy: Your KAYA, Foodsi i Pergamin.

Firmy dołączają do Mindgram for Startups

Mateusz Kowalczyk, CEO i Co-founder Foodsi komentuje nową ofertę Mindgram: “Ratowanie jedzenia jest dla Foodsi tak samo ważne, jak dobre samopoczucie zespołu. Z troski o well-being fantastycznych ludzi, którzy tworzą naszą organizację, z przyjemnością dołączamy do programu Mindgram for Startups. Daje nam to pewność, że każdy otrzyma pomoc i wsparcie, gdy tylko będzie tego potrzebować”. Foodsi to aplikacja, która łączy użytkowników i miejsca, w których zostają nadwyżki niesprzedanej żywności.

Dbałość o kondycję psychiczną jest zakorzenione w kulturze naszej firmy – z naciskiem na wrażliwość, współczucie i budowanie zrównoważonego środowiska pracy. Automatyzacja może kojarzyć się z brakiem czynnika ludzkiego, tymczasem my widzimy w niej potencjał. Odciąża z rutyny, nużących zadań, pomaga złapać oddech i uchronić się przed nadmiarem bodźców, a w efekcie zmniejsza ryzyko wypalenia. Cieszę się, że otrzymamy dostęp do rozwiązania, które pomoże w rozwijaniu naszego zespołu w zakresie wykraczającym poza standardowe szkolenia zawodowe. Pandemia bardzo mocno nam uświadomiła, że przy budowaniu rozproszonej struktury konieczne jest kompleksowe wsparcie, a ludzie narażeni są na niespotykane dotychczas napięcia psychiczne – mówi założyciel i CMO Pergamin Antek Wędzikowski. Pergamin to rozwiązanie, które automatyzuje proces zawierania umów w organizacjach. Oferuje narzędzie do tworzenia, negocjowania i podpisywania umów.

Kaja Rybicka-Gut, Co-founder i Chief Brand Officer w Your KAYA podkreśla: “Uważamy, że zdrowe ciało to za mało – prawdziwy dobrostan sprowadza się do równowagi zdrowia psychicznego i fizycznego, wsłuchania się w swoje potrzeby i oswojenia się z nimi. Brzmi prosto, a to jedno z największych wyzwań każdej i każdego z nas, szczególnie w ostatnim czasie. Każdy i każda z nas mierzy się z czym innym, a nasze potrzeby ciągle się zmieniają, dlatego zależało nam na zapewnieniu naszemu zespołowi dostępu do platformy, która zaoferuje mu realne wsparcie i to w różnych formach na wielu płaszczyznach.” Your KAYA tworzy markę produktów menstruacyjnych i do pielęgnacji w formie wygodnej subskrypcji, która pozwala zapomnieć o zakupowym stresie. Ich misją jest otwarta konwersacja na tematy tabu i rozmawianie o wstydliwych rzeczach wprost.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii