Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” w PKO Banku Polskim

  • Lendtech
  • 01.09.2022

Od 1 września w PKO Banku Polskim można składać wnioski o kredyt w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Część kredytu udzielonego w ramach „Mieszkania bez wkładu własnego” zostanie objęta gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredytobiorcy korzystający z rozwiązania mogą otrzymać nawet 60 tys. zł na spłatę kredytu za powiększenie rodziny o trzecie albo kolejne dziecko.

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” w PKO Banku Polskim

Od 1 września w ofercie PKO Banku Polskiego dostępny jest kredyt mieszkaniowy udzielany na warunkach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”, który zakłada finansowanie kredytem hipotecznym do 100 proc. wydatków związanych z nabyciem lub budową nieruchomości. O kredyt mogą starać się osoby mające zdolność kredytową, ale nie posiadające wystarczających oszczędności na wkład własny. Część finansowanej kwoty zostaje objęta gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach programu kredytobiorcy mogą otrzymać 20 tys. zł wsparcia na spłatę zobowiązania w przypadku powiększenia rodziny o drugie i 60 tys. zł o trzecie albo kolejne dziecko. Wdrożenie do oferty nowego rozwiązania jest efektem podpisanej 1 czerwca umowy o współpracy pomiędzy BGK a PKO Bankiem Polskim.

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” to rozwiązanie, którego szczególnie potrzebują młodzi ludzie, młode rodziny, aby z powodzeniem wystartować w przyszłość. Posiadanie własnego mieszkania to nie tylko spełnienie własnych potrzeb, ale także dobra inwestycja. Znaczącym atutem programu jest możliwość uzyskania spłaty rodzinnej zmniejszającej saldo kredytu w przypadku powiększenia rodziny. 60 tysięcy złotych wsparcia na trzecie dziecko albo kolejne może być znacznym wzmocnieniem rodzinnego budżetu. Tym bardziej cieszy fakt, że jako jeden z pierwszych banków przystąpiliśmy do tego programu i już teraz można wnioskować o finansowanie całej wartości nieruchomości przy wsparciu gwarancji BGK. Udało nam się maksymalnie uprościć całą procedurę, dzięki czemu proces wnioskowania o kredyt hipoteczny jest obecnie szybki i prosty – podkreśla Tomasz Frąckowiak, dyrektor Pionu Klienta Detalicznego w PKO Banku Polskim.

W trosce o komfort obsługi klientów cały proces starania się o finansowanie inwestycji – od momentu złożenia wniosku o kredyt aż do podpisania umowy – jest uproszczony. Dlatego wszystkie formalności związane ze skorzystaniem z gwarancji BGK zostają dopełnione w oddziale banku podczas składania wniosku o kredyt mieszkaniowy. Nie ma konieczności podpisywania dodatkowych dokumentów odrębnie w Banku Gospodarstwa Krajowego. Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy-splata-rodzinna/

Kredyt hipoteczny z gwarancją BGK

Kredyt hipoteczny z gwarancją BGK finansuje nawet 100 proc. wydatków związanych z kupnem lub budową nieruchomości oraz jej wykończeniem – nie ma wymaganego wkładu własnego ze strony klienta. To BGK obejmuje gwarancją część kredytu – od 10 do 20 proc. wydatków, ale nie więcej niż 100 tys. zł. Kredyt hipoteczny w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego można zaciągnąć zarówno na kupno mieszkania, jak kupno lub budowę domu jednorodzinnego, czy wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej, wnoszony na uzyskanie prawa własności mieszkania lub domu. Klient może zdecydować, na jaki okres podpisuje umowę – od 15 do 35 lat oraz czy zobowiązanie będzie spłacał w ratach równych czy malejących. Jeżeli w czasie spłaty kredytu kredytobiorcy urodzi się drugie lub kolejne dziecko, BGK spłaci część kapitału.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 01.09.2022

Najnowsze artykuły z kategorii