Raport roczny Banku BNP Paribas po raz kolejny najlepszy na rynku

  • Lendtech
  • 17.10.2023

Raport Roczny BNP Paribas Bank Polska S.A. otrzymał I nagrodę główną w kategorii banki i instytucje finansowe w XVIII edycji konkursu „The Best Annual Report” organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków (IRiP). To już piąty raz z rzędu raport banku otrzymuje wyróżnienie i drugi, jak zdobywa najwyższą nagrodę. Dodatkowo Kapituła Konkursu po raz pierwszy wyróżniła bank za najlepsze sprawozdanie z działalności w kategorii banki i instytucje finansowe.

Polska – perspektywy gospodarcze na 2023 rok. Miękkie lądowanie z możliwymi turbulencjami

 

Instytut co roku wyróżnia te raporty, które przekazują inwestorom i akcjonariuszom najwięcej użytecznych informacji w przejrzystej formie. Nagrodzone raporty stanowią przykład dobrych praktyk rynkowych i mogą inspirować firmy w obszarze komunikacji z interesariuszami. Do udziału w konkursie są zapraszane wszystkie spółki z głównego parkietu oraz New Connect.

– W tym roku przyjęliśmy nieco inne podejście do raportowania, przygotowując sprawozdanie zarządu z działalności w formie raportu zintegrowanego. Oparliśmy strukturę raportu o cele strategii GObeyond, prezentując kompleksowy obraz naszej działalności, wyniki finansowe i aspekty ESG. Jesteśmy dumni, że nasza praca została doceniona, a dokonane zmiany zostały dobrze przyjęte przez odbiorców zewnętrznych – mówi Katarzyna Tatara, dyrektorka Biura Relacji Inwestorskich w Banku BNP Paribas.

W wyróżnionym właśnie raporcie rocznym za rok 2022 bank prezentuje wyniki finansowe oraz osiągnięcia biznesowe zintegrowane z działaniami dotyczącymi wpływu środowiskowego, społecznego oraz ładu zarządczego (ESG), ze szczególnym uwzględnieniem realizacji założeń strategii GObeyond w poszczególnych filarach: UP, POSITIVE, STRONGER, TOGETHER.

Bank BNP Paribas już po raz czwarty zaprezentował najważniejsze informacje finansowe i pozafinansowe wyłącznie w wersji cyfrowej. Nagrodzona publikacja jest dostępna na stronie internetowej: https://raportroczny.bnpparibas.pl/

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.10.2023

Najnowsze artykuły z kategorii