Revolut udostępnia kieszonkowy czytnik kart płatniczych Revolut Reader

  • Lendtech
  • 15.02.2024

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 35 milionów klientów indywidualnych i setki tysięcy firm, udostępnił w Polsce terminal płatniczy Revolut Reader. To lekki, szybki i wydajny czytnik kart płatniczych zaprojektowany dla wygody sprzedawców przyjmujących płatności stacjonarnie (np. kawiarnia) lub w podróży (np. dostawy). Premiera urządzenia to pierwszy krok w budowaniu obecności marki Revolut w punktach sprzedaży offline i kolejny (po bramkach płatniczych Revolut Pay) element oferty dla polskich przedsiębiorców.

Revolut udostępnia kieszonkowy czytnik kart płatniczych Revolut Reader

Bezpieczne, proste i wydajne rozwiązanie do szybkich płatności

Dzięki Revolut Reader płatności staną się proste jak gotówka, ale bez liczenia banknotów i wydawania reszty. Podręczny czytnik kart przyjmuje płatności zarówno kartami debetowymi, kredytowymi, jak i płatności bezstykowe (telefonem lub zegarkiem). Po naładowaniu baterii rozlicza transakcje przez cały dzień, a dzięki funkcjom jak “katalog produktów” czy “dodaj napiwek” ułatwia prowadzenie sprzedaży. Czas procesowania transakcji jest natychmiastowy (do 5 sekund). Klienci, po potwierdzeniu i rozliczeniu płatności, mogą przechowywać środki w jednym miejscu – na swoim koncie Revolut Business.

Gdy tworzymy nowe produkty, myślimy o potrzebach klientów. Szybkie, proste i wygodne urządzenie Revolut Reader ma za zadanie ułatwić życie przedsiębiorcom. Kompaktowy czytnik kart mieści się w kieszeni, ma mocną baterię i wraz z kontem oraz aplikacją mobilną Revolut Business przyspiesza sprzedaż i dostęp do środków. Oszczędność czasu i pieniędzy, bezpieczne transakcje, efektywne procesy w firmie, to nasze mocne argumenty – mówi Paweł Odziemczyk, Head of Sales CEE w Revolut Business.

Urządzenie Revolut Reader można łączyć z innymi, używanymi w firmie systemami sprzedaży (POS), dzięki udostępnionym narzędziom (software development kit, SDK) oraz interfejsowi (application programming interface, API). Revolut Business pracuje już nad kolejną wersją oprogramowania POS, które zwiększy elastyczność przyjmowania płatności i procesowania transakcji także u dużych klientów korporacyjnych.

Cały biznes w jednym koncie firmowym

Terminal Revolut Reader jest łatwy w użyciu i konfiguracji. Pozwala przyjmować, rozliczać i przechowywać środki na jednym koncie. W segmencie urządzeń typu mPOS oferuje konkurencyjne warunki cenowe: koszt urządzenia to 199 zł, opłata za transakcję prywatną kartą krajową wynosi 0,8% i 0,10 zł, a przy transakcjach kartami firmowymi lub międzynarodowymi 2,6% i 0,10 zł (przy dużych obrotach istnieje opcja dalszej negocjacji cen).

Revolut Reader sprawdzi się w każdej firmie – jednoosobowej działalności, w mikro, małej lub średniej wielkości firmie, a nawet w korporacji – niezależnie od branży. Może być dobrym uzupełnieniem do konta Revolut Pro lub konta Revolut Business, wraz z powiązanymi z nim narzędziami jak przelewy międzynarodowe, wymiana walut po konkurencyjnym kursie, żądanie zapłaty, zarządzanie kartami firmowymi, wydatkami, płacami i subskrypcjami). Revolut Reader to również ułatwienie płatności dla klientów korzystających z aplikacji Revolut, ta społeczność liczy już ponad 35 milionów osób, w tym 3 miliony w Polsce.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.02.2024

Najnowsze artykuły z kategorii