Klienci mBanku zebrali ponad 10 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

  • Lendtech
  • 20.05.2022

W marcu mBank wsparł zbiórkę na rzecz Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i umożliwił klientom łatwe wpłaty na pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną. W tym czasie wpłacili oni na ten cel ponad 10 mln zł! Dziś mBank i Fundacja PCPM dziękują darczyńcom i tłumaczą, na co przeznaczone będą zebrane pieniądze.

Klienci mBanku zebrali ponad 10 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie (1)

W serwisie transakcyjnym banku a także w aplikacji mobilnej pojawiły się rozwiązania ułatwiające przekazanie pieniędzy na Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Aby przekazać darowiznę, wystarczyło skorzystać ze specjalnego skrótu na pulpicie serwisu lub aplikacji. Dzięki współpracy z Paynow – bramką płatniczą z grupy mBanku – datek mógł przekazać każdy, kto kliknął przycisk „Pomagam” na stronie www.mBank.pl/ukraina

W ten sposób w zaledwie dwa miesiące na potrzeby pomocy humanitarnej udzielanej przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wpłynęło ponad 10 mln złotych!

mBank jest instytucją społecznie wrażliwą. Dzięki szybkiemu i sprawnemu włączeniu do naszych serwisów odpowiedniej funkcji, zebraliśmy na rzecz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej 10 milionów złotych wysiłkiem naszych klientów, w tym także pracowników. Pieniądze te będą służyły Ukraińcom, będą należycie zagospodarowane. Chciałbym serdecznie podziękować naszym klientom za mobilizację i ogromne serca – powiedział Cezary Stypułkowski, prezes zarządu mBanku.

Pomoc humanitarna

Zebrane fundusze są skrupulatnie rozliczane i trafiają tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Fundacja PCPM przeznacza je na:

  • pomoc humanitarną na terenie Ukrainy,
  • pomoc uchodźcom w Polsce,
  • wsparcie dzieci ukraińskich w edukacji,
  • przyszłą odbudowę zniszczonych ukraińskich miast, szkół, szpitali i pozostałej infrastruktury krytycznej.

Wsparcie klientów mBanku w kryzysie humanitarnym, który jest największy od II wojny światowej, jest dla nas czymś niesamowicie ważnym. Dzięki Państwu możemy szybko, elastycznie i skutecznie reagować na potrzeby osób, które musiały uciekać z terytorium Ukrainy. Dzięki Państwa wsparciu możemy także nieść pomoc humanitarną na obszarze Ukrainy, dostarczamy tam pomoc żywnościową, medykamenty, wyposażenie do szpitali. W drugą stronę ewakuujemy ludność cywilną. Naszym priorytetem jest obecnie zapewnienie pomocy uchodźcom w Polsce. Ci ludzie potrzebują dachu nad głową. Mam też nadzieję, że w ciągu najbliższego czasu będziemy mogli, także dzięki wsparciu klientów mBanku, zaangażować się w odbudowę tych obszarów Ukrainy, do których będzie można dotrzeć z pomocą. Aby móc zacząć odbudowywać szkoły, ośrodki zdrowia, inne elementy infrastruktury, które są krytyczne, do tego, aby do tych miejscowości powrócili uchodźcy – powiedział dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Centrum edukacyjno-kreatywne dla mam z dziećmi z Ukrainy

mBank wspólnie z Fundacją PCPM otworzył także Centrum edukacyjno-kreatywne dla mam z dziećmi z Ukrainy w budynku biurowym mBanku w ścisłym centrum Warszawy. Codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt dzieci. W dawnych przestrzeniach biurowych prowadzone są m.in. zajęcia taneczne, ruchowe, plastyczne, czy czytanie bajek. Dzieci mają także dostęp do psychologa i logopedy oraz uczą się języka polskiego. Ich mamy mogą natomiast skorzystać ze wsparcia psychologicznego i doradztwa zawodowego.

Ogromnym wyzwaniem jest pomoc dla dzieci ukraińskich, które dotarły do Polski. Wsparciem są takie centra edukacyjne jak to, które jest w siedzibie mBanku w Warszawie, to znaczy miejsca, gdzie dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym, będą mogły przyjść, bezpiecznie spędzić czas – powiedział dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Klienci mBanku i wszyscy, którzy chcą wesprzeć działania Fundacji PCPM wciąż mogą to zrobić w serwisie transakcyjnym lub przez stronę www.mBank.pl/ukraina

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 20.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii