Revolut dodał do swojej oferty 22 nowe kryptowaluty, w sumie oferuje ich już ponad 80

  • Lendtech
  • 03.08.2022

Revolut, finansowa aplikacja, z której korzysta 20 milionów klientów na świecie, ogłosił dziś rozszerzenie oferty kryptowalutowej o kolejne 22 tokeny. Tym samym, Revolut oferuje już łącznie ponad 80 kryptowalut, przeszło 8 razy więcej niż na początku roku 2021.

Revolut dodał do swojej oferty 22 nowe kryptowaluty, w sumie oferuje ich już ponad 80

W puli nowych kryptowalut dostępnych w Revolut w Europie (EEA) i Wielkiej Brytanii (UK), znalazły się: Metaverse token APE (ApeCoin), tokeny z kategorii DeFi, REQ (Request) i ETC (Ethereum Classic), oraz liczna grupa wybranych tokenów: CLV (Clover Finance), FORTH (Ampleforth), AVAX (Avalanche), SAND (Sandbox), GALA (Gala Games), AXS (Axie Infinity), JASMY (Jasmy), ENS (Ethereum Name Service), DASH (Dash), FLOW (Flow), IMX (Immutable X), CRO (Crypto.com Coin), IDEX (Idex), REN (Ren), SPELL (Spell Token), PERP (Perpetual Protocol), BICO (Biconomy), COTI (Coti), MLN (Enzyme).

To kolejny ważny rok dla kryptowalut, dlatego rozwijamy naszą ofertę. Zapewniamy bezpieczny i prosty dostęp do sektora finansów, który wiele osób dopiero poznaje. Oferujemy narzędzia, które pomagają zwiększyć kontrolę nad finansami i otwierają drogę do przyszłych produktów i usług ze świata kryptowalut – powiedział Emil Urmanshin, Crypto General Manager w Revolut.

Niesłabnące zainteresowanie klientów

Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum usług finansowych poprzez aplikację Revolut, m.in. możliwość handlu kryptowalutami. Istnieje kilka sposobów by kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut. Klienci mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów.

W Polsce, dane Revolut sygnalizują niesłabnące zainteresowania klientów kryptowalutami: od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 r. liczba klientów kupujących kryptowaluty wzrosła w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim o 8%, a liczba wykonywanych przez nich transakcji o 20%. Tylko w lipcu, porównując rok do roku, liczba Polaków kupujących kryptowaluty z pomocą Revolut wzrosła ponad dwukrotnie (+118%). Wśród pięciu kryptowalut, których Polacy przechowują najwięcej w aplikacji Revolut są kolejno (wg. wartości na dzień 31 lipca 2022): Bitcoin (BTC, 34%), Ethereum (ETH, 31%), Ripple (XRP, 5%), Cardano (ADA, 4%) i Polkadot (DOT, 2%).

Zwiększenie dostępu do kryptowalut

Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami. Klienci mogą kupić kryptowaluty już od 1€. Revolut udostępnił w ramach pilotażu klientom planu Metal w Wielkiej Brytanii możliwość wypłaty Bitcoinów z Revolut na zewnętrzne portfele i giełdy. Firma pracuje nad możliwością wprowadzenia w przyszłości podobnej funkcjonalności także w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA).

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym wahaniom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży. Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Kupowanie kryptowalut wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.08.2022

Najnowsze artykuły z kategorii