Revolut: oprocentowane konta oszczędnościowe dla wszystkich klientów w Polsce

  • Lendtech
  • 14.12.2021

Ponad milion klientów Revolut w Polsce ma już dostęp do oprocentowanych kont oszczędnościowych z codzienną kapitalizacją odsetek w EUR. Można je założyć kilkoma kliknięciami w aplikacji, bez minimalnego depozytu. Polska jest pierwszym krajem w kontynentalnej Europie, w którym Revolut zaoferował oprocentowane konta oszczędnościowe.

Revolut udostępnił dziś wszystkim klientom w Polsce oprocentowane konta oszczędnościowe z codzienną kapitalizacją odsetek. Z oprocentowanych 0,3%, 0,2%, 0,15% i 0,1% w skali roku kont w EUR korzystać mogą, odpowiednio, klienci planów Metal, Premium, Plus i bezpłatnego planu Standard. Tym samym, ponad milion klientów Revolut w Polsce ma możliwość nie tylko odkładać oszczędności w EUR, ale także zarabiać na odsetkach. Przy historycznie niskich stopach procentowych w Europie i rosnącej inflacji (jej średni poziom w strefie euro wynosi już 4,9%* a w niektórych krajach, jak Polska, nawet 7,7%**) siła nabywcza oszczędności klientów maleje. Równolegle, banki w strefie euro oferują oprocentowanie dziennych depozytów (overnight) średnio na poziomie zaledwie 0,01%***. Niektóre z nich oferują klientom nawet ujemne oprocentowanie. W regionie CEE, lokalne waluty w sposób widoczny słabły też w ostatnich miesiącach względem euro. Polscy klienci Revolut ok. 28% środków przechowują w euro, które umacnia się względem złotego. Teraz, po wpłaceniu do Saving Vaults, ich oszczędności w euro będą oprocentowane i pod ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100 000 EUR. Oprócz oprocentowania, Saving Vaults w Revolut dają elastyczność: nie ma kwoty minimalnego depozytu, wypłacić środki można w każdej chwili, a odsetki wypłacane są codziennie (codzienna kapitalizacja). By pomnażanie oszczędności w Revolut było maksymalnie wygodne, klienci mogą przekazywać środki do sejfów Vault w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów, lub wpłacić środki jednorazowo. Klienci Revolut mogą kilkoma kliknięciami przekształcić swoje sejfy Vault w oszczędnościowe sejfy Vault w EUR. Saving Vaults to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają około 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR.

Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i pomnażać swoje oszczędności. Savings Vaults pozwalają nam zaoferować ponad milionowi klientów w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną – powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut Bank. – To kolejny krok w kierunku realizacji wizji Revolut – demokratyzacji branży usług finansowych i zapewnienia klientom dostępu do bardziej wartościowych usług i produktów, niż oferują tradycyjne europejskie banki. Chcemy wprowadzić na rynek w Europie nowoczesne produkty oszczędnościowe, które pomogą konsumentom oszczędzać pieniądze w sposób bardziej efektywny – dodał Joe Heneghan. Saving Vaults są obecnie dostępne dla klientów planów Revolut Metal, Premium, Plus i Standard wyłącznie w walucie EUR. Revolut planuje zaoferować Saving Vaults także w innych walutach i w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.

listopad 2021, EC *
listopad 2021, GUS **
październik 2021, ECB ***

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 14.12.2021

Najnowsze artykuły z kategorii