Autopay Mobility dystrybutorem winiet cyfrowych dla ASFiNAG

  • Lendtech
  • 03.11.2023

Autopay Mobility został wybrany autoryzowanym dystrybutorem elektronicznych winiet i opłat odcinkowych w Austrii. Polska firma jest jedynym podmiotem z regionu CEE. Sprzedaż rozpocznie się w ostatnim kwartale 2023 r.

Autopay Mobility dystrybutorem winiet cyfrowych dla ASFiNAG

ASFiNAG to austriacka spółka, która odpowiada za planowanie, finansowanie, budowę, utrzymanie oraz pobieranie opłat za przejazd austriackimi autostradami. ASFINAG jest finansowany wyłącznie przez użytkowników i reinwestuje wpływy z winiet, opłat drogowych i opłat za przejazd ciężarówek w większe bezpieczeństwo na drogach, komfort jazdy i usługi. W drodze unijnej procedury przetargowej spółka wybrała trzech oficjalnych dystrybutorów winiet cyfrowych. Autopay Mobility jest jedynym podmiotem z regionu CEE.

– Sprzedaż cyfrowych winiet to jeden z najważniejszych elementów strategii rozwoju aplikacji Autopay – mówi Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay Mobility.– Wejście na rynek austriacki jest pierwszym krokiem do ekspansji zagranicznej także w rejonie DACH i CEE. Na ten moment to jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala z poziomu aplikacji na zakup winiet do różnych krajów – dodaje.

Autopay Mobility w Polsce zapewnia dostęp do czeskich, słoweńskich, słowackich i węgierskich winiet cyfrowych. Rosnące zainteresowanie automatyzacją płatności za autostrady stało się wyraźnie widoczne w ostatnim kwartale 2023 r., kiedy liczba użytkowników aplikacji Autopay przekroczyła 2 miliony.

Sprzedaż austriackich winiet 10-dniowych i cyfrowych biletów jednorazowych na przejazd autostradą rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. W pierwszej kolejności usługa będzie udostępniona na rynku niemieckim, w kolejnym kroku na rynku polskim a docelowo również klientom z innych krajów europejskich.

Cyfrowe winiety oraz opłaty odcinkowe będą sprzedawane początkowo za pomocą strony internetowej, a w następnej kolejności również poprzez aplikację Autopay.

– Nasze rozwiązanie usuwa bariery, pozwala podróżować wygodnie i w sposób zautomatyzowany. Użytkownicy aplikacji Autopay, w ramach umowy, mogą również korzystać z płatnych tuneli i mostów, za przejazd którymi również zapłacą za pośrednictwem aplikacji – mówi Martin Schisslbauer, Dyrektor Zarządzający Autopay GmBH. – Strona usługi będzie dostępna w języku niemieckim i angielskim – dodaje.

Autopay Mobility to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Autopay jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce. System działa zarówno na państwowych autostradach A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica, jak i na prywatnych: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice – Kraków. Z rozwiązania korzysta już ponad 2 mln kierowców. Od kwietnia 2023 r. Autopay umożliwia także zakup winiet cyfrowych do Czech, Słowenii, Słowacji i Węgier.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.11.2023

Najnowsze artykuły z kategorii