Program PKO Inteligentny Dom nagrodzony w rankingu „Złoty Bankier”

  • Lendtech
  • 09.06.2022

Ranking Złoty Bankier to największe badanie jakości produktów i usług bankowych w Polsce. Jego Kapituła złożona z ekspertów Bankier.pl, PRNews.pl, Pulsu Biznesu, Obserwatorium.biz, w kategorii Innowacje Fin-Tech, wyróżniła program PKO Inteligentny Dom udostępniony przez PKO Ubezpieczenia. Eksperci poszukiwali najciekawszych wdrożeń technologicznych ostatniego roku w szeroko pojętym świecie usług finansowych. Przyznając PKO Ubezpieczenia wyróżnienie docenili innowacyjność, wpływ na rynek oraz potencjał rozwojowy programu PKO Inteligentny Dom.

Program PKO Inteligentny Dom nagrodzony w rankingu „Złoty Bankier”

Innowacyjne ubezpieczenia

PKO Inteligentny Dom oferowany przez PKO Ubezpieczenia pozwala zminimalizować skutki zdarzeń losowych, które mogą wystąpić w domu lub mieszkaniu. Efektem innowacyjnego podejścia do kwestii ubezpieczeń jest możliwość połączenia ubezpieczenia PKO Dom z urządzeniami smart home firmy FIBARO. Ich wykorzystanie pomaga natychmiastowo wykryć zagrożenie dla nieruchomości, szybko zareagować i przez to ograniczyć lub wręcz wyeliminować związane z nim straty.

PKO Inteligentny Dom to pierwsze w Polsce rozwiązanie, które połączyło produkt ubezpieczeniowy z nowoczesnym systemem inteligentnych zabezpieczeń. Do stworzenia tej oferty wykorzystaliśmy solidną bazę PKO Ubezpieczenia, doświadczenia PKO Banku Polskiego w zakresie R&D innowacyjnych rozwiązań oraz siłę liderów swoich branż: FIBARO, które oferuje inteligentne zabezpieczenia nieruchomości oraz Mondial Assistance, lidera usług assistance. Nasze rozwiązanie w realnym czasie powiadamia klienta o wykrytym w jego domu zagrożeniu, a my od razu oferujemy pomoc w naprawie awarii. Wyznaczyliśmy w ten sposób nowy standard obsługi, w którym to ubezpieczyciel pierwszy kontaktuje się z klientem w trudnej sytuacji – powiedział Tomasz Mańko, Wiceprezes Zarządu PKO Ubezpieczenia

R&D wspiera rozwój Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego

Nowatorskie podejście PKO Banku Polskiego do tradycyjnych produktów finansowych wspierane jest działaniami w obszarze R&D realizowanymi w ramach platformy Let’s Fintech with PKO Bank Polski. Bank za jej pośrednictwem nawiązuje współpracę ze startupami oraz gromadzi wiedzę o trendach w zakresie innowacji i wykorzystuje ją do wspierania transformacji cyfrowej organizacji.

W ramach Let’s Fintech with PKO Bank Polski przeanalizowaliśmy dotychczas ponad 1000 zgłoszonych do nas startupowych pomysłów i przeprowadziliśmy ponad 30 pilotaży, które dały 22 konkretne biznesowe wdrożenia. Rozwijamy także know-how w zakresie technologii takich jak blockchain i innych innowacyjnych rozwiązań, które za kilka lat mogą zrewolucjonizować rynek finansowy. Zdobytą wiedzę wykorzystujemy do wczesnego przygotowania PKO Banku Polskiego na nadchodzące wyzwania. Nagrody takie jak wyróżnienie programu PKO Inteligentny Dom w zestawieniu „Złoty Bankier” za jej innowacyjność weryfikują podejmowane przez nas działania na rzecz zwiększania innowacyjności grupy kapitałowej i motywują nas do wypracowywania jeszcze bardziej nowatorskich rozwiązań – mówi Marek Myszka, Dyrektor Biura Innowacji PKO Banku Polskiego.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 09.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii