PayTel przejmuje Kar-Tel, aby zwiększyć swój wkład w budowę społeczeństwa bezgotówkowego

  • Lendtech
  • 15.05.2023

PayTel S.A., będący częścią portugalskiej Grupy SIBS, podpisał przedwstępną umowę przejęcia spółek z grupy Kar-Tel (Kar-Tel sp. z o.o. oraz Kar-Tel sp. z o.o. sp. k), firmy oferującej usługi dodane oraz produkty w punktach sprzedaży z wykorzystaniem terminali płatniczych oraz rozwiązań sprzedażowych i komputerowych, takich jak doładowania i płatności rachunków.

 

Dzięki tej akwizycji, PayTel rozszerzy swoje portfolio o usługi dodane, umacniając swoje zaangażowanie w rozwój cyfrowej i bezgotówkowej gospodarki. Grupa SIBS, europejski lider w dziedzinie usług finansowych, w szczególności w obszarze płatności, dostarczający innowacyjne, niezawodne i bezpieczne usługi, wzmacnia swoje zaangażowanie na polskim rynku. Pięć lat po przejęciu PayTel, SIBS po raz kolejny inwestuje wierząc w potencjał wzrostu polskiej gospodarki cyfrowej.

Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy pomiędzy PayTel a Kar-Tel, będziemy w stanie lepiej obsłużyć naszych klientów i nawiązać owocną współpracę z nowymi partnerami – mówi Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayTel, dodając: „Wierzymy, że nasze doświadczenie i innowacyjne podejście pozwolą nam na dalszy rozwój i osiągnięcie sukcesu na rynku”.

Długoterminowa współpraca oraz wykorzystanie wspólnych doświadczeń pozwoli na stworzenie pełnej i kompleksowej oferty dla obecnie obsługiwanych i nowych klientów – mówi Zbigniew Kałuża Prezes Zarządu Kar-Tel. – Jestem pewny, że wykorzystanie synergii pomiędzy Kar-Tel a PayTel wpłynie pozytywnie na realizację celów biznesowych oraz długoterminowo pozwoli na zwiększenie kompetencji wszystkich osób zaangażowanych w rozwój Kar-Tel.

PayTel wykazał się aktywną rolą w przyspieszaniu innowacji na polskim rynku, wprowadzając pionierskie rozwiązania oraz usługi, takie jak aplikacja typu SoftPOS czy integracja z kasami fiskalnymi. Za swoje osiągnięcia i wkład, w 2022 roku, PayTel został uhonorowany przez Fundację Polska Bezgotówkowa mianem lidera sprzedaży. Potwierdzeniem sukcesu jest także procentowo najwyższy wzrost przychodów wśród firm z TOP15 branży płatniczej, według danych opublikowanego raportu Cashless – Ranking 100 największych polskich firm branży płatniczej.

PayTel konsekwentnie dąży do opracowywania najwygodniejszych rozwiązań dla swoich klientów, dostosowanych do polskiego rynku, i będzie nadal aktywnie inwestować w nowe rozwiązania i partnerstwa – dodaje Bartosz Berestecki.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.05.2023

Najnowsze artykuły z kategorii