PragmaGO rozpoczęła zapisy na 2-letnie obligacje korporacyjne z oprocentowaniem zmiennym

  • Lendtech
  • 12.01.2023

PragmaGO rozpoczęła zapisy na 2-letnie obligacje korporacyjne oferowane w ramach III Publicznego Programu Emisji Obligacji. Spółka planuje pozyskać z emisji do 20 mln zł, oferując inwestorom oprocentowanie zmienne, oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę w wysokości 6 punktów procentowych (przy obecnym poziomie WIBOR 3M, odsetki od obligacji wyniosą ok. 13%* w skali roku). Zapisy trwają od 11 do 25 stycznia 2023 roku. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst GPW.

PragmaGO rozpoczęła zapisy na 2-letnie obligacje korporacyjne z oprocentowaniem zmiennym

PragmaGO jest obecna i odnosi sukcesy na polskim rynku kapitałowym od 2010 roku. Osiągamy stabilne i powtarzalne wyniki, posiadamy mocny bilans oraz rosnące przepływy pieniężne i zyski. W 2021 roku zostaliśmy przejęci przez fundusz private equity – Enterprise Investors, dzięki czemu nasze kapitały własne zostały podwyższone do ponad 100 mln zł, a wskaźniki zadłużenia obniżone. Powyższe czynniki sprawiają, że PragmaGO jest obecnie bardzo dobrze postrzegana przez inwestorów – mówi Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

W porównaniu do emisji z października ubiegłego roku, Spółka postanowiła skrócić termin wykupu obligacji z 4 do 2 lat oraz zrezygnować z zabezpieczenia na rzecz wyższego oprocentowania.

Otoczenie rynkowe w ostatnich kwartałach uległo zmianom i obecnie charakteryzuje się sporą niepewnością. Przeprowadziliśmy badanie oczekiwań potencjalnego popytu i na tej podstawie dokonaliśmy istotnych zmian w warunkach emisji naszych obligacji, tworząc dla inwestorów zupełnie nową ofertę – dodaje Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

PragmaGO zamknęła III kw. 2022 r. z bardzo dobrym wynikiem wzrostu na poziomie 60%, przekraczając tym samym 1,15 mld zł obrotu. Faktoring – produkt, który jest najdłużej w ofercie Spółki, wygenerował w tym czasie o 49% wyższy obrót niż w roku poprzednim.

PragmaGO intensywnie rozwija kanał współpracy partnerskiej, oferując usługi embedded finance dla biznesu. Dzięki nim partner PragmaGO, niebędący instytucją finansową, może oferować swoim klientom udogodnienia w płatnościach i rozliczeniach (np. płatności odroczone) lub dostęp do pieniędzy na prowadzenie działalności (np. w modelu Merchant Cash Advance).

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 12.01.2023

Najnowsze artykuły z kategorii