Za nami Kongres Kredytu Konsumenckiego!

  • Lendtech
  • 22.03.2024

20 marca 2024 roku eksperci branży pożyczkowej spotkali się w Sound Garden Hotel w Warszawie, by poruszyć najważniejsze tematy związane z jej przyszłością i rozwojem. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, a cały dzień konferencji wypełniony był merytorycznymi prelekcjami i debatami. Poruszone zostały także ważne dla branży kredytu konsumenckiego tematy takie jak nadzór KNF czy dyrektywa CCD2.

Kongres rozpoczął się o godzinie 9.00 rejestracją uczestników, poranną kawą i networkingiem. Seria prelekcji i debat zainaugurowana została przez Jarosława Rybę – Prezesa Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych oraz Pawła Grabowskiego – radcę prawnego, Pełnomocnika Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Przestrzeń Kongresu podzielona została na dwie części – salę plenarną oraz przestrzeń networkingową. To właśnie na sali plenarnej uczestnicy mogli wysłuchać całodziennych prelekcji i debat. Tutaj również można było odwiedzić strefę wystawienniczą, by porozmawiać o rozwiązaniach wspierających rozwój branży pożyczkowej.

Jako pierwszy z prelekcją Zmiany, trendy, regulacje – czym dzisiaj żyje rynek pożyczkowy? wystąpił Łukasz Kamiński – Dyrektor Rynku Pożyczkowego w Biurze Informacji Kredytowej.

Kolejny wykład Nadzór nad rynkiem pożyczkowym – wizja, wyzwania i rzeczywistość  zaprezentowany został przez Agnieszkę Beatę Kowalską – Dyrektor Departamentu Instytucji Pożyczkowych w Komisji Nadzoru Finansowego. W późniejszej części wydarzenia zarówno Pani Dyrektor jak i przedstawiciele KNF byli do dyspozycji gości, omawiając szczegółowo każdą kwestię związaną z ich działalnością oraz wizją przyszłości.

O godz. 10.45 rozpoczęła się prelekcja Sektor pożyczkowy a rynek płatności odroczonych wygłoszony przez prof. Krzysztofa Waliszewskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz dra Łukasza Gębskiego z SGH.

Prelekcję „Krajobraz po burzy”, czyli nowe wyzwania regulacyjne dla instytucji płatniczych i pożyczkowych wygłosiła Monika Macura, radca prawny z Kancelarii Macura.

Kolejna prelekcja Nowe zmiany prawne – nowe wyzwania: jak automatyzacja procesu weryfikacji klientów może efektywnie wesprzeć w zarządzaniu ryzykiem zaprezentowana została przez Krzysztofa Borcza – CEO oraz Justynę Walas-Ryba – eksperta compliance i AML z Vercly.

Alternatywne metody oceny ryzyka kredytowego – szanse i zagrożenia to temat kolejnego wykładu zaprezentowany przez Piotra Bieguna – COO w Algolytics Technology.

Po przerwie kawowej miała miejsce wyczekiwana przez uczestników Debata Prezesów rynku pożyczkowego, podczas której dyskutowali: Robert Szcześniewski – Prezes Soonly Finance, Zbyszko Pawlak – Prezes Bocian Pożyczki oraz Magdalena Grabowska – CEO Fincapital. Moderatorem dyskusji był Jarosław Ryba, Prezes Zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Prelegentką następnego wykładu – Branża wierzytelności po zmianach legislacyjnych – była Ewelina Jasion – radca prawny z Jaroch Pakos Kancelaria Radców Prawnych.

Następnie odbyła się Debata Liderów Innowacji pod tematem przewodnim – Klient w centrum uwagi – jak innowacje budują lojalność i zainteresowanie odbiorców usług?. W dyskusji wzięli udział Piotr Biegun – COO Algolytics Technologies, Monika Macura – radca prawny w Kancelarii Macura oraz Jakub Obarzanek – Dyrektor Departamentu Klienta Strategicznego w KRD BIG S.A. i Kaczmarski Group. Debatę moderowała Hanna Hylińska – Dyrektor ds. Rozwoju Fundacji Lendtech.

Po przerwie obiadowej głos zabrali prof. Krzysztof Waliszewski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz dr Łukasz Gębski z SGH w temacie BNPL – czy na pewno aż tak popularny produkt? Przegląd badań naukowych i wnioski dla Polski.

Prelegentami wykładu Zwiększenie efektywności podatkowej w instytucjach pożyczkowych  byli Bartosz Mroczkowski – Senior Tax Manager i doradca podatkowy oraz Piotr Brodzik – Tax Project Manager z Arena Advisory.

O godz. 15.30 rozpoczął się wykład Zapewnij sobie komfort pracy nad AI. Comtegra GPU Cloud Piotra Jelskiego – CEO, oraz Jakuba Zbojny – Lider zespołu AI z firmy Comtegra.

Następnie goście Kongresu mieli możliwość wysłuchać prelekcji pod tytułem Sankcja kredytu darmowego – czy można się przed nią uchronić? przygotowanej przez Mikołaja Badziąga –  adwokata z Kancelarii Graś i Wspólnicy.

Ostatnią prelekcją dnia był wykład Finansowanie instytucji pożyczkowych w nowych realiach wygłoszony przez Jana Szpetulskiego-Łazarowicza – partnera w Qualia Advisory .

Kongres Kredytu Konsumenckiego podsumował i zamknął Paweł Grabowski – Pełnomocnik Zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.03.2024

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.