Liczba klientów Revolut przekroczyła 30 milionów na świecie i 2,5 miliona klientów w Polsce

  • Lendtech
  • 01.06.2023

Revolut, globalna aplikacja finansowa, przekroczył właśnie barierę 30 milionów klientów na świecie i 2,5 milionów w Polsce. Za pomocą aplikacji klienci wykonują już ponad 400 milionów transakcji miesięcznie.

Zespół Revolut świętuje 30 mln klientów

 

Revolut powstał w Londynie w 2015 r. oferując wymianę walut i przelewy międzynarodowe. Dziś do Revolut dołącza ok. 1 milion nowych klientów miesięcznie. Największe rynki Revolut na świecie to niezmiennie Wielka Brytania, Rumunia i Polska. Firma obsługuje w nich kolejno ponad 6,8 mln, 2,8 mln i 2,5 mln klientów.

30 milionów klientów Revolut korzysta z flagowych usług firmy jak m.in. globalne, błyskawiczne i bezpłatne przelewy peer-to-peer (z Revolut na Revolut), konta oszczędnościowe (w Polsce są one oprocentowane, w PLN i EUR), konta i karty dla dzieci (kiedyś pod nazwą Revolut Junior, obecnie Revolut<18) czy wyszukiwarki Revolut Stays (do rezerwacji noclegów w apartamentach, hotelach i domach prywatnych).

Do Revolut dołącza co miesiąc blisko 1 milion nowych klientów. Takie tempo wzrostu to zasługa całego zespołu naszej firmy. Jesteśmy dumni z tego, że już ponad 30 milionów klientów wybrało Revolut. Konsekwentnie budujemy skalę i dostarczamy na rynek nowe, innowacyjne usługi – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 01.06.2023

Najnowsze artykuły z kategorii