1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Podsumowanie...

Podsumowanie raportu Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego

  • Lendtech
  • 18.07.2023

Jakie są kluczowe wnioski płynące z opublikowanego 16 czerwca 2023 r. raportu  Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego? Jakie są opinie EBA na temat ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w instytucjach  płatniczych? Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu na łamach bloga Kancelarii Macura.

Podsumowanie raportu Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego.

Aleksandra Skrzypczyńska omawia kluczowe wniosku z raportu EBA, w tym kwestię nieodłącznego wysokiego ryzyka ML/FT w branży płatniczej, outsourcing usług specjalistycznych, zagadnienie „istoty lokalnej”, a także nowe ryzyka w obszarze ML/FT, w tym tzw. wirtualny IBAN, white labelling oraz outsourcing części procesu acquiringu.

Ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w sektorze instytucji płatniczych – podsumowanie raportu EBA”> [https://www.kancelariamacura.pl/pl/baza-wiedzy/wpis/Ryzyko-prania-pieniedzy-i-finansowania-terroryzmu-w-sektorze-instytucji-platniczych-podsumowanie-raportu-EBA]. Zachęcamy także do zapoznanie się z pełnym zakresem doradztwa Kancelarii dla sektora usług płatniczych, kancelariamacura.pl/pl/specjalizacje/INSTYTUCJE-PLATNICZE/.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 18.07.2023

Najnowsze artykuły z kategorii