Biedronka wyróżniana tytułem „Solidny Pracodawca 2022”

  • Lendtech
  • 06.05.2022

Sieć Biedronka, która jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce, otrzymała właśnie dwa prestiżowe tytuły w obszarze HR – tytuł Solidnego Pracodawcy 2022 oraz certyfikat HR Najwyższej Jakości 2022. Oba wyróżnienia przyznawane są organizacjom, które cechuje wzorcowa polityka personalna i wyznaczają trendy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Biedronka - Solidny Pracodawca 2022

Solidny Pracodawca Roku to ogólnokrajowy konkurs, w którym tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom kierującym się w swojej działalności dbałością o warunki pracy oraz rozwojem swoich pracowników. Biedronka ten tytuł otrzymała już po raz czwarty. W tym roku firma została szczególnie doceniona za kształtowanie optymalnych warunków pracy, warunków socjalnych, budowanie ścieżek kariery oraz szerokie działania CSR, otrzymując w tych aspektach maksymalną liczbę punktów (10/10). Dodatkowym atutem okazały się działania Biedronki wspierające Ukrainę oraz udogodnienia dla pracowników pochodzenia ukraińskiego, m.in. prowadzenie rekrutacji w języku ukraińskim.

Biedronka promuje wysokie standardy HR

Z kolei certyfikat HR Najwyższej Jakości 2022 to wyróżnienie przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami organizacjom, które wyznaczają trendy i promują wysokie standardy HR.

To wyjątkowe dla nas nagrody i potwierdzenie, że Biedronka to miejsce, w którym dbamy o pracowników i ich rozwój. To właśnie pracownicy są fundamentem oraz siłą napędową naszej firmy, dlatego systematycznie poprawiamy warunki zatrudnienia i płac oraz udoskonalamy ofertę benefitów, a także programów socjalnych. Stawiamy na rozwój pracowników – dlatego inwestujemy w szkolenia i budowanie nowych kompetencji. Dzięki temu aż 90% awansów w naszej firmie to awanse wewnętrzne – powiedział Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny, członek zarządu sieci Biedronka.

Biedronka zatrudnia blisko 80 tys. pracowników. Aktywnie prowadzi także regularne przeglądy wynagrodzeń, by zapewnić członkom jej zespołu bezpieczeństwo finansowe oraz stabilność zatrudnienia. Od 1 stycznia br. ponad 60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych otrzymało podwyżki, na które w skali roku przeznaczono ponad 142 mln zł. Następnie sieć Biedronka podwyższyła pensje prawie 3000 pracownikom centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych, przeznaczając na ten cel ponad 20 milionów złotych w skali roku. Dodatkowo, przed tegoroczną Wielkanocą, blisko 55 000 pracowników sieci Biedronka zajmujących stanowiska niemenedżerskie otrzymało Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł brutto w uznaniu codziennych wysiłków w kolejnym roku naznaczonym pandemią i jej ekonomicznymi skutkami.

Biedronka od wielu lat doceniana jest w ogólnopolskich konkursach w obszarze HR – tylko w ubiegłym roku sieć otrzymała 7 nagród i wyróżnień: Employer Branding Star 2021, Employer Branding Excellence Award 2021, Solidny Pracodawca 2021, Friendly Workplace 2021, Best Quality Employer, OLX Praca – Liderzy Rekrutacji oraz Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii